top of page
Logo EKO Dolan

Přednáška a úklid s klubem aerobiku

Naším cílem je vzdělávat v oblasti ochrany životního prostředí a je jedno, jestli je to pro školu, skauty nebo jiný zájmový kroužek. Proto jsme vůbec neváhali a s radostí přijali pozvání od Karly Urbanové, lektorky aerobiku.


Vyrazili jsme tak na soustředění s jejími 15 studentkami do Křižanova, kde jsme nejprve přednášeli naše povídání s názvem "Já, jako součást životního prostředí".


Přednáška pro klub aerobiku Karly Urbanové v Křižanově
Přednáška pro klub aerobiku Karly Urbanové v Křižanově

Nepovídáme jen o ekologii, ale také o našem cestování a roce a půl stráveném ve střední Americe. Rádi lákáme na cestování, protože to je naše vášeň a myslíme si, že cestování může dát spoustě věcí novou perspektivu. Navíc to krásně funguje s hlavní myšlenkou této přednášky, tedy poukázání na to, že naše planeta nabízí spoustu krásných koutů, lidí a zážitků a měli bychom všichni o naši planetu pečovat, ať už jsme odkudkoliv.


Nejvíc děvčata zaujala typická salvadorská hračka zvaná "capirucho". Capirucho je dřevěná ručně vyřezávaná hračka, která je pomalovaná různými barvami. Skládá se z misky s tyčkou připevněnou na provázku. Capirucho držíte v jedné ruce a snažíte se tyčku dostat do misky. Trefit se je ale těžší, než se může zdát, ale některým děvčatům se to podařilo. Při naší návštěvě El Salvadoru jsme poznali tzv. krále capirucha, pána, který je absolutním přeborníkem a dokáže se trefit i několiksetkrát za sebou. Často jen tak chodí po ulicích s jedním capiruchem v každé ruce a doprovází jej typický klikací zvuk mističek zapadajících na tyčku.


Hraní si s capiruchem.
Hraní si s capiruchem.

Po přednášce jsme měli společný oběd a poté jsme vyrazili na hodinovou procházku lesem doprovázenou sbíráním odpadků. Děvčata byla navíc rozdělena do týmů a soutěžila o to, který tým nasbírá nejvíce odpadků. To dodalo úklidu energii navíc, jak holky běhaly ta každým odpadkem, který zahlédli.


Celkem jsme nashromáždili 8.8 kg odpadků, většinou obalů od sušenek, bonbonů, ale i třeba balónku s včelkou Májou nebo skleněných lahví.


Společné foto po úklidu.
Společné foto po úklidu.

Celkově to bylo velmi příjemně strávené odpoledne a vůbec nevadilo, že trochu sprchlo. Úklid vždycky zahřeje a to i na duši. Děkujeme Karle Urbanové a děvčatům za pozvání a jejich skvělou práci!


44 visualizaciones0 comentarios

Entradas Recientes

Ver todo

Kommentare


EKO Dolan, z.ú.

IČ 19607971

Topolová 1377,

Most, 43401

  • alt.text.label.Instagram
  • Facebook
  • alt.text.label.YouTube
  • TikTok

©2023 EKO Dolan

bottom of page